Projekt:

Bűbáj Webjátékbolt arculatváltás

Credits:

Lipóczi Attila
Magyarpolányi Katalin
Szeiler Bernadett
Szekeres Péter

Feladatok:

Márkaidentitás kidolgozása
Grafikai tervezés
Reklámfilm forgatás

A Bűbáj Webjátékbolt 2023 nyarán arculatváltási projektjével keresett meg minket. Az elavult webáruház sablont, és a márkájuk megjelenését szerették volna frissíteni. Azonban hamar világossá vált számukra, hogy egy arculattervezés sokkal többről szól, mint egy szép logó vagy weboldal design. A márka ugyanis nem ez.

A márka reputáció, benyomás, ami a vevők fejében alakul ki, a kapott információik alapján. A vizuális elemek csupán a kapott kép a szimbólumai. Így az “alapoktól” kezdtük el felépíteni a márka személyiségét, hogy hűen tükrözze a cég értékeit.

Probléma

Márkatervezés

Kutatásunk kezdetén felmértük a webáruház célközönségét, elemeztük annak összetételét, és megalkottuk azokat a tipikus vevőket, akiket szerettünk volna megszólítani. Ezzel párhuzamosan, a cég vezetőivel folytatott interjúk során pedig a vállalkozás által képviselt értékeket és szellemiséget tártuk fel, hogy aztán a kettő elegyéből szülessen meg a Bűbáj Webjátékbolt márkaidentitása.

Ezen személyiségre építve készítettük el az új arculati elemeket, mint a logót, a kabala figurát, a használható szín-és formavilágot, a betűtípusokat, és a kommunikációs stílust is.

Eredmények

Bemutató film

A márka lelkének kialakítása után, annak bemutatására készítettünk több reklámfilmet, és hirdetést is. Bemutatófilmünkben szerettük volna közelebb hozni a vevőkhöz az online vásárlás folyamatát - egy plüss mackó nézőpontján keresztül.

Fontos volt számunkra a téma egyedi megközelítése, hogy ne egy “sablonos” raktárbemutató videót készítsünk, hanem sokkal fantáziadúsabb és érdekesebb kalandot, mely hűen közvetíti a cég filozófiáját és szlogenjét:

“Mert játszani jó!”

Image film

Image filmünkben a cég küldetését és értékeit helyeztük középpontba, ellentétben a fizikai bemutatást szolgáló videóval.

A családi vállalkozás meghatározó értéke a fiatal generációknak továbbadott élmények és örömök. Mindezt a gyermekkor élethosszig tartó élményeivel és a játék generációkon átívelő boldogságával összekötött rövid filmben dolgoztuk fel.

Ezzel teremtve kapcsolatot a cég, és a vásárlók értékei között, elősegítve a márkával való azonosulást.

Social media grafikák

A márka személyiségének és szimbólumainak megteremtése után következett az arculatváltás megvalósítása a weboldalon, és a social média felületeken. A különböző igények és követelmények összegyűjtésétől a kreatív munkán át, a sablonosításig 3 hónapon át dolgoztunk az eredményeken. Gondoskodtunk arról is, hogy minden elkészült anyag és tudás beépülhessen a cégbe, és hogy a projekt lezárultát követően önállóan képesek legyenek folytatni a márkaépítést.

Konklúzió

Egy jó márka nem csak logó, vagy képvilág. Egy arculat, vagy márka felépítéséhez ennél sokkal többre van szükség: kutatómunkára, marketinges elemzési módszerekre, egy tudatosan felépített identitásra, és mindezeken túl, profi kivitelezésre.

Ez a projekt számtalan tanulsággal szolgált minden résztvevő számára, ahogy tudásban és tapasztalatokban gazdagítottuk egymást. Munkánk eredményeképpen pedig több tízezer vásárló, és százezer elért potenciális ügyfélnek tudtuk átadni a Bűbáj Webjátékbolt történetét, és a játék gyermeki örömét.

Next
Next

RapidMatek TikTok kampány